Nasze klasy - portal dla absolwentów, nauczycieli i znajomych

Nasze klasy -portal dla absolwentów, nauczycieli, znajomych i gości


#1 2007-12-07 22:03:19

admin

Administrator

Punktów :   

Fotki z jubileuszu 100-lecia budynku naszego liceum

Oboje, z żoną Tatianą, obsługiwaliśmy jubileusz w ramach tzw. akredytacji prasowej. Jestem również absolwentem I LO.

Kilka razy przeglądałem materiał filmowy i fotograficzny z tej bardzo fajnej imprezy i jestem przekonany, że wszystko, również program artystyczny bardzo się podobał.

Absolwenci, mimo ogromnych emocji związanych z odnajdywaniem kolegów i koleżanek, przynajmniej jednym uchem i jednym okiem uczestniczyli w części oficjalnej i artystycznej.

Moim zdaniem, występ powinien zakończyć się po ogłoszeniu przerwy. Program artystyczny można było spokojnie skrócić np. do jednego występu każdej skrzypaczki. Nie znam programu drugiej części, bo (jak większość) wyszedłem na spotkanie z klasą.

Najbardziej podobał mi się występ z etiudami teatralnymi na tematy szkolne. Może dlatego, że sam jestem teatralnikiem?

A teraz ad rem.

Na stronie www.sukces.fora.pl (w temacie: 1 Liceum Ogólnokształcące - Wrocław) są umieszczone fotki z większości zdarzeń podczas jubileuszu.

Korzystanie z wyświetlonego zasobu w celach prywatnych jest bezpłatne. Można kopiować i przeżywać wspaniałe spotkania po latach (ja spotkałem się z kolegami i koleżankami po 46 latach).
Umieszczanie fotografii na portalach non profit jest również bezpłatne, ale proszę uprzejmie o podawanie mojego imienia i nazwiska jako autora.

Kto zechce umieścić fotki na portalach biznesowych i stronach prasy krajowej i lokalnej powinien skontaktować się ze mną w celu uiszczenia honorarium.

To by było tyle na dzisiaj.
Pozdrawiam serdecznie.

PS. Film na dvd będzie za jakiś czas; o tym dam znać. Dochód z filmu będzie przeznaczony na wsparcie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego nr 1 we Wrocławiu.

Władek Pitak (1961)

Offline

#2 2010-01-21 10:54:22

elka

Gość

Re: Fotki z jubileuszu 100-lecia budynku naszego liceum

czy mozna gdzies otrzymać płytę z tej imprezy?

#3 2012-11-04 10:03:49

absolwent

moderator

Punktów :   

Re: Fotki z jubileuszu 100-lecia budynku naszego liceum

.

100-lecie siedziby szkoły


W roku szk. 2007/2008 odbyła się niezwykła uroczystość związana z setną rocznicą powstania siedziby naszej szkoły. Uroczystość ta miała szczególny charakter nie tylko dla uczniów i absolwentów I LO, ale także dla absolwentów niemieckiej szkoły Victoriaschule. Okazało się bowiem, że od 1907 do 1945 r. w budynku tym uczyła się niemiecka młodzież, a po 1945 r. rozbrzmiewają w nim głosy polskie. Tak zadecydowała historia.
Biblioteka szkolna była jednym z głównych współorganizatorów uroczystości. Uporządkowała archiwalne dokumenty i na ich podstawie przygotowała wystawę kronik szkolnych, zdjęć, bibliofilskich książek w języku polskim i niemieckim.
 
Byli uczniowie, niezależnie od narodowości, z wielkim sentymentem wspominają swoje szkolne czasy spędzone w tym samym budynku. Kilku z nich zdecydowało się nawet podzielić swoimi wspomnieniami. Opublikowane one zostały na kartach wydawnictwa jubileuszowego noszącego tytuł: "Dwie historie jednej szkoły. Victoriaschule i I Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. Księga Pamiątkowa 1907-2007".
Wydawnictwo to zostało opracowane przez Krystynę Pietraszko - nauczyciela bibliotekarza naszej szkoły. Zebrała ona wszelkie wspomnienia, niemieckie i polskie, przygotowała je do druku, sporządziła spis wszystkich nauczycieli pracujących w szkole w latach 1945-2007, ich zdjęcia oraz przygotowała galerię fotografii uczniowskich i spis absolwentów.
 
W bibliotece odbyło się kilka zebrań absolwentów, którzy zaproponowali założenie Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków I LO we Wrocławiu. W rezultacie tych zamiarów ukonstytuował się zarząd, który doprowadził do sądownej rejestracji stowarzyszenia. Ma ono zamiar czynnie włączyć się w życie szkoły.
   
Krystyna Pietraszko



>>> więcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

http://www.lo1.wroc.pl/biblioteka/podst … zenia.html

http://www.rodowy.pl/liceum/

.

Offline

#4 2012-11-04 10:08:59

absolwent

moderator

Punktów :   

Re: Fotki z jubileuszu 100-lecia budynku naszego liceum

.
Dyrekcja LO nr I we Wrocławiu i Komitet Organizacyjny
dziękują wszystkim uczestnikom za udział w uroczystościach jubileuszowych
związanych z obchodami stulecia siedziby naszej szkoły, pod hasłem:

"Dwie historie jednej szkoły" - VictoriaSchule i I Liceum Ogólnokształcącego
------------
Na stronie
http://www.sukces.fora.pl/1-liceum-ogol … u,314.html
są umieszczone fotki z jubileuszu 100-lecia VictoriaSchule i I Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

Film na dvd jest już gotowy od początku 2008 r.

Dochód (zysk) z filmu jest przeznaczony na wsparcie Stowarzyszenia Absolwentów
i Sympatyków Liceum Ogólnokształcącego nr 1 we Wrocławiu.
autor foto: Władysław Pitak (absolwent z 1961r.)

kontakt- e-mail: wpitak@poczta.onet.pl
tel. +48 660-332-172
http://www.rodowy.pl/liceum/
.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nvbakugan.pun.pl www.psychowsparcie.pun.pl www.3gp.pun.pl www.polacypisces.pun.pl www.progta.pun.pl