Nasze klasy - portal dla absolwentów, nauczycieli i znajomych

Nasze klasy -portal dla absolwentów, nauczycieli, znajomych i gości


#1 2008-01-30 12:52:36

ala

Gość

film na dvd z Sokala

Film na DVD dla Ciebie
"Sentymentalna podróż do krainy ojców"

Na filmie dvd 70 minut poświęcone jest zwiedzaniu zabytków i rozmowom z mieszkańcami na tematy historyczne w miejscowościach : Sokal, Zabuże, Tartaków i Komarów.

http://rodowy.eu/sokal/sokal_dvd.jpg Koszt płyty DVD = 30 zł wraz z kosztami wysyłki (przy przedpłacie na konto autora)  lub 40 zł - płatne listonoszowi przy odbiorze.

Zamówienia proszę składać pod adresem:

sokal2@wp.pl

lub telefonicznie:  094-340-60-06

więcej informacji na stronie: www.sokal.fora.pl

#2 2009-02-22 17:22:31

Ela

Gość

Re: film na dvd z Sokala

*•.¸_¸.•*ღ♥ღ*•.¸_¸.•*ღ♥ღ*•.¸_¸.

"Życzę Ci wyciszenia.
Tylko w ciszy można spokojnie żeglować
po oceanie wspomnień.
tylko w ciszy usłyszysz nieme wołanie
drugiego człowieka.
W ciszy można wymierzyć subtelną wagę słów.
Tak więc życzę Ci wyciszenia w sercu,
a na ustach - wielu słów.
Dobrych słów.....!! JA USŁYSZAŁAM....!
Spotykając BRATA.
*****************
SZCZĘŚLIWYM można być po udanym spotkaniu

#3 2009-03-27 14:18:20

absolwent

moderator

Punktów :   

Re: film na dvd z Sokala

Fotografie z Sokala i okolic są już opracowane i oznakowane (prawa autorskie) i wszystkie  za kilka dni znajdą się w internecie.

Cały komplet  (kilkadziesiąt szt)  przedstawia również widoki i obiekty Sokala, Zabuża, Walawki, Tartakowa, Komarowa i okolic.

Komplet fotografii można pobrać gratis ze strony:

http://www.sokal.fora.pl

osoby nie posiadające dostępu do internetu otrzymają płytkę CD z w/w fotografiami razem z zakupioną płytą dvd za zwrotem kosztów wykonania filmu w kwocie 30 zł+ koszty wysyłki (5 zł) razem 35 zł po dokonaniu przedpłaty na moje konto bankowe.

(nr konta podaję osobom zainteresowanym)

O czym jest film?
 
Sporo  miejsca na filmie zajmuje pobyt w ruinach pałacu Potockich  i czynnym już od 2004 r. kościele rzymsko-katolickim i cerkwi w Tartakowie.

W kościele był chrzczony w 1914 r. mój tata, a w maju 2007 r.podczas naszej wizyty, odbyła się w nim Msza św. w dwóch językach:  polskim i ukraińskim. Normalnie raz w tygodniu przyjeżdża ksiądz z Czerwonogradu (dawniejszy Krystynopol) i odprawia nabożeństwa w języku ukraińskim.

Na pewno duże wrażenie zrobią ujęcia klasztoru Bernardynów, w którym obecnie znajduje się ciężkie więzienie oraz piękne widoki starego miasta i cmentarza w Sokalu. Wszystko jest uzupełnione rozmowami w języku polskim i ukraińskim z mieszkańcami sokalszczyny.


Na sfilmowanej wycieczce byłem z moją żoną Tatianą (rodem z Wilna) i moja siostrą wujeczną (Hanią). Jej tata (Władysław Korykora) był bratem mojej mamy, a jej mama miała dom na Walawce, w którym  po wojnie była szkoła. Dzisiaj tego domu już nie ma, ale znaleźliśmy miejsce, gdzie kiedyś stał.

To tyle wspomnień, które na pewno ułatwią  obejrzenie filmu.
Gdyby pojawiały się jakieś dodatkowe pytania dot. naszego pobytu na sokalszczyźnie, to proszę pisać na adres:

Władysław Pitak
[mail]sokal2@wp.pl[/mail]

albo telefonować: (094)340-60-06.



Nasze klasy - znajdź przyjaciół ze szkolnej ławki i podwórka
www.naszeklasy.republika.pl

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.presik.pun.pl www.polskipopserver.pun.pl www.playmt2.pun.pl www.grajznami.pun.pl www.pedagogikatarnow.pun.pl